Thursday, April 15, 2010

Zenada

To juz nie chodzi o to, czy prezydent zasluguje na pochowek na Wawelu czy nie. Ale to, co wyprawiaja ludzie, te protesty, flash moby, pikiety, listy otwarte, transparenty... to wszystko w obliczu zaloby narodowej jest naprawde zenujace.

4 comments:

 1. Nie zgadzam się. Ludzie mają prawo protestować przeciwko politycznej i pochopnej decyzji. Polska jest krajem demokratycznym. Błędem było podjęcie tak nierozważnej decyzji w czasie żałoby narodowej, co tym samym praktycznie spowodowało jej zakończenie. Wielu ludzi jest oburzonych tą decyzją, nie tylko w samym Krakowie, ale w całej Polsce, również wiele autorytetów, przedstawicieli różnych kręgów politycznych czy kulturalnych( np.Andrzej Wajda).

  Na ten temat polecam ten link:
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7767881,Lech_Kaczynski_spocznie_na_Wawelu___komentarze.html

  ReplyDelete
 2. Błędem, czy nie błędem - ktoś złożył taką propozycje, włodarz Wawelu ja zatwierdził, rodzina się zgodziła, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanować wolę rodziny - bo to ona jest w tym wszystkim najważniejsza, i zamilknąć. Niech każdy podejmuje decyzje o pochówku swoich zmarłych, a w cudze groby się nie wtrąca - tym bardziej w tak podły, niski i żenujący sposób...

  A tak przy okazji - demokracja u swego zarania nie została stworzona dla wszystkich, drogi Anonimie... I chyba nie polega ona na bieganiu z transparentami i robieniu afery w tak drastycznym momencie... To nie demokracja, a najzwyklejsze chamstwo i prostactwo...

  ReplyDelete
 3. A ja uważam, że Kaczyński powinien spocząć na Powązkach. Niby w czym jest on taki zasłużony aby leżeć wśród królów? Moim zdaniem jest to polska mentalność robić z tragedii widowisko, bo pogrzeb właśnie nim będzie. Kaczyński wśród królów, wspaniały ojciec narodu, bez wad. Tak kreują go teraz media a dzień przed katastrofą większość obrzucała go błotem i równała z ziemią. Wawel nie jest prywatną własnością i ludzie mają prawo sprzeciwiać się temu, że nie chcą kogoś, kto nie zasłużył, wśród osób, którym Polska wiele zawdzięcza.

  ReplyDelete
 4. uszanować wolę rodziny? to może będziemy musieli szanować każdą taką wolę i przyjdzie nam zbudować drugi Wawel? Popieram przedmówce- romana.

  Prostactwo, to podjemowanie politycznej decyzji w takim momencie. A chamstem nazwę nie przynawaniem się później do tej decyzji. Teraz jedni obarczają tą decyzją drugich. A odpowiedzialnych nie ma.

  Wawel to nie właśność Kardynała Dziwisza ani rodziny Kaczyńskich.

  A co Pani ma na myśli przez zdanie, że " demokracja nie została swtorzona dla wszystkich"? Bo chyba nie o tym samym pojęciu mówimy...

  Pozdrawiam i kłócić się nie będę, jako że żyjemy w demokratycznych krajach, bo do takich Polska i USA należą, to każdy ma prawo do swoich opinii.

  ReplyDelete